ClickFunnels Nedir? Hangi Özellikleri Barındırır?

ClickFunnels, işletmelerin ürünlerini çevrimiçi olarak pazarlamasına, satmasına ve teslim etmesine yardımcı olan bir çevrimiçi satış funnel yaratıcısıdır. Bu araç, kullanıcılara belirli bir işletme, ürün veya hizmet için önceden oluşturulmuş funnel seçenekleri sunarak çevrimiçi pazarlama, satış ve ürün ve hizmet sunumunu kolaylaştırır.

Clickfunnels, fonksiyonel ve etkili bir satış funnelına sahip olmak için gereken tüm temel unsurları içerdiğinden, kolaylıkla hiçbir tecrübe sahibi olmaksızın bir pazarlama ve satış funnelı oluşturmak mümkündür. ClickFunnels, web sitesi barındırma, açılış sayfaları, e-posta yanıtlayıcıları ve daha bir çok hizmetin profesyonel olarak bir arada çalışmasını tedarik etmek ve kontrolünün bir kişi tarafından dahi yapılabilmesini sağlamak amacıyla hizmet vermektedir. Clickfunnels tüm bu içerisindeki funnellar ve sağladığı opsiyonlarla kaliteli bir hizmet için gerekli tüm komponentleri bir araya getirir ve bunları kapsamlı ve birleşik bir pakette sunar, böylece her bir gereklilikle tek tek uğraşmaya ihtiyacınız olmaz. Bir işletme fikriniz varsa, Clickfunnels, tam olarak size özel özel bir funnela sahiptir.

ClickFunnels’ın Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

ClickFunnels, kendini cazip kılan diğer şablon sağlayan platformlarda bulunmayan avantajlı funnellar sağlamaktadır. Bu funnellar şablonlarla entegre edilerek kolaylık verilmesi beklenen hizmet kullanıcılar tarafından sağlanabilmektedir. Herhangi bir e-ticaret planı olan yatırımcıların ClickFunnels’ın avantajlarından ve dezavantajlarından haberder olması gerekir.

Artıları:

 • Çok basit bir şekilde pazarlama ve satış funnelları oluşturabilirsiniz.
 • Önceden oluşturulmuş sayısız Dönüşüm Funnelı bulunmaktadır (ücretli ve ücretsiz opsiyonlar bulunuyor)
 • ClickFunnels planlama zamanından oldukça tasarruf etmenizi sağlar. Bileşenlerinizi entegre etmek için başka araçlar aramanıza gerek kalmaz.
 • Online para kazanmak için harika bir platform. Yüksek komisyonlar ödeyen bir affiliate programları sistem içerisinde mevcut.
 • İstediğiniz tüm funnellarda A / B testleri yapabilme imkanı.
 • Kayıt yaparak, yüksek performanslı bir içeriğe ve eğitim ağına erişebilirsiniz.
 • Hem yeni başlayanlara hem de daha deneyimli kullanıcılara hizmet edebilecek bir sistem.
 • Oluşturmaya karar verdiğiniz funnela göre farklı bir şablon seçebilirsiniz.
 • Sürükle ve bırak işlevselliği ile web sitesi oluşturmak oldukça basit.
 • Eğitim amaçlı web seminerlerine ve videolara erişim.
 • WordPress kullanıyorsanız, Clickfunnels’in mükemmel bir şekilde entegre olan bir eklentisi vardır.
 • Ödeme hizmeti olarak işlev gören birçok platformaa entegre olduğundan dolayı müşterilerden ödeme almak için birçok seçeneğiniz bulunuyor.

Ayrıca, ClickFunnels’ın sağladığı bazı pratik avantajlar da bulunmaktadır. Mevcut şablonları kullanarak kolaylıkla web sitesi oluşturabilir, içeriklerinizi kolaylıkla ekleyebilir ve sürükle-bırak özelliği ile kolaylıkla web sitenizi düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, ekstradan hosting hizmeti satın almanız ve hosting firması araştırmanız gerekmez. Kaliteli müşteri hizmetlerine bu şekilde tek bir platformdan erişir ve tüm hizmetlerle ilgili sorularınızı yalnızca tek bir platformdan destek bulabilirsiniz. Bunun yanısıra kendi işletmeniz için gerekli olacak bir müşteri hizmetleri altyapısına da ClickFunnels üzerinden sahip olursunuz.

Eksileri:

 • Dijital Pazarlama ile başlıyorsanız, Clickfunnels sizin için biraz zor olabilir çünkü bu alanda öğreneceğiniz çok şey var.
 • Özellikle hızlı sonuç alamazsanız çok pahalı olabilir.
 • Başlangıç ​​paketini satın aldığınız takdirde, kısıtlamalara tabi olursunuz.
 • Ödemeyi keserseniz, oluşturduğunuz bütün funnellara erişemezsiniz.

Ancak, ClickFunnels’ın tüm dezavantajları aynı zamanda bertaraf edilebilecek özelliklerdedir.

Genel olarak, Clickfunnels kuşkusuz, eğer ki bir işletme planınız varsa freelance, kişisel proje ya da bir işletme sahibi olarak para kazanmanızı sağlayabilecek oldukça güçlü bir araçtır.

Clickfunnels ile mevcut tüm özelliklere, çözümlere ve araçlara bakabileceğiniz 14 günlük deneme seçeneğine sahipsiniz. Clickfunnels’u denemeden önce, işiniz için neye ihtiyacınız olduğuna dair net bir yapıya veya net bir fikre sahip olmanızı önerilir. Bu şekilde, ilk etapta yaşayacağınız aylık ödemelerden ileri gelen kayıpların önüne geçmiş olursunuz.

Clikcfunnels’ı ücretsiz denemek için buraya tıklayın

Leave a Comment