Click Funnels Nedir?

ClickFunnels bir web sitesi tasarım platformu olmanın yanısıra oldukça etkili ve kolay bir pazarlama platformu olarak görülmelidir. ClickFunnels üzerinden hemen her şeyin satışması mümkündür. Fiziksel ürünlerin yanısıra dijital ürünler, bilgi içerikli yayınlar (webinarlar), online eğitimler ve kendi hizmetleriniz gibi aklınıza gelebilecek hemen her şey ClickFunnels üzerinden satılabilmektedir. ClickFunnels, ilk ve en gelişmiş satış funnelı tasarlayacısı, WordPress gibi yaygın platformlara daha kompakt ve basit bir alternatif olarak ortaya çıkmıştır.

ClickFunnels’ın sizlere ne gibi avantajlar sağlayacağını bu yazımızda açıklayacağız.

ClickFunnels’ın Sağladığı Özellikler Nelerdir?

ClickFunnels özellikle bir e-ticaret platform olarak ürün satışı, üyelik kaydı gerektiren satışların yapılması, e-posta listesi üzerinden tanıtım yapılması, dropshipping ve affiliate olanakları sağlayan bir eşsiz bir platformdur. WordPress, Joomla gibi platformlardan en büyük farkı tüm özelliklerini kendi içerisinde barındırması, şu an 1 milyon civarında funnela sahip olarak hemen her türlü özelliği sağlayabilecek olmasıdır. Bu özelliği ile web sitenize yeni özellikler kazandırmak için binlerce pluginin arasında kaybolmadan istediğiniz özelliği inbuilt olarak sağlayabilirsiniz. Böylece, hem tasarımdan hem de özellik ihtiyacının giderilmesinden hem zaman hem de para tasarruf etmiş olursunuz. Ayrıca, farklı seviyelerde satış sayfaları için de önemli avantajlar sunulmaktadır, çünkü aşağı satış, yukarı satış, çapraz satış ve otomatik satış teklifleri de Funnellar içerisinde kendiliğinden yer alıyor.

ClickFunnels’ın bir diğer önemli özelliği ise sürükle-bırak sistemi ile işleyen bir tasarımcı olduğundan dolayı, herhangi bir tasarım ya da yazılım bilgisine sahip olmanız gerekmez. Bu özelliği sayesinde herhangi bir online satış, hizmet, danışmanlık gibi bir fikriniz ya da projeniz varsa ister profesyonel ister amatör olun, ister freelancer ister şirket sahibi olun ClickFunnels hem bütçenizi düşürecek hem de zamanınızdan kazanç sağlayacaktır.

ClickFunnels İle Nasıl E-Ticaret Yapabilirim

Online satışlar günümüzde farklı yöntemlerle yapılmaktadır.

Birincisi, ancak biraz zorlu olan yöntem kendi satın aldığınız ya da ürettiğiniz ürünlerin satışının yapılmasıdır. Bu yöntem hem zaman hem de bütçe yönünden zorludur ancak satışlarda elde edilen kar oranı daha yüksektir.

İkincisi ise belirli firmaların yaptığı satışlarda affiliate olarak hizmet verilmesi ile kendi ürünlerinin pazarlanması desteklemek amacıyla komisyon vermesidir. Böylece, farklı firmaların ürünlerinin satışlarını yaparak herhangi bir bütçeye dahi ihtiyaç duymadan para kazanılması mümkündür.

Üçüncü tercih edilen online satış yöntemi ise dropshippingdir. Bu yöntem internette farklı websitelerinde bulunan ürünlerin kendi platformunda ya da farklı satış sitelerinde satılmasını esas alır.

Tüm bu satış yöntemleri ClickFunnels’ın satış funnellarında desteklenmektedir.

Ayrıca, şu an bir diğer popüler e-ticaret yöntemi ise online video içeriği sağlanmasıdır. ClickFunnels’ın bir diğer özelliği ise eşsiz webinar funnellarına sahip olmasıdır. Webinarlar genelde kaliteli bilginin ya da inovatif ve pahalı ürünlerin satışları için etkilidir. Bu şekilde ürünlerinizi ya da vermek istediğiniz bilgiyi, tam olarak ilgili alıcıya, açıklamalar ve daha uzun tanıtımlarla satabilirsiniz. ClickFunnels üzerinden Webinar ve Autowebinar Funnellarını kullanarak ürün satışı gerçekleştirmeniz mümkündür. Webinarlar standard olarak belirli portfölyelere gotowebinar ya da zoom gibi yazılımlar üzerinden sağlanabileceği gibi autowebinar şeklinde video kaydı üzerinden direkt olarak web siteniz üzerinden de sağlanabilir. Bu şekilde eğitimlerin yanısıra danışmanlık hizmetlerinizi de kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Koçluk ve danışmanlık hizmetleri gerçek anlamda bilgi sahibi olduğunuz bir konu üzerinden şahıs ya da şirketlere yön verme amacı ile sağlanan hizmetlerdir. Şahıs ya da kurum olarak sağlamakta olduğunuz hizmetin tanıtımını yine ClickFunnels platformu üzerinden oluşturmuş olduğunuz bir web sitesi üzerinden yapabilirsiniz.

Clikcfunnels’ı ücretsiz denemek için buraya tıklayın

Leave a Comment

Want To Get Your Free Clickfunnels Account Today And Get Bonus T-shirt and 20 Funnels Templates?
Click "Yes" Below To Get Your Free Account
2016 (C) All rights reserved.
Try Clickfunnels for 100% Free & Get Bonus Templates
Click Yes To Create Your Free Account
Want To Get Groovefunnels for 100% Free?
Click Yes To Create Your Free Account